Hakkında

İlk ve ortaöğretimini Konya’da tamamladı. 1998 yılında Muhittin Güzelkılınç Lisesi’nden mezun oldu. Aynı yıl Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nü kazandı. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden 2002 yılında mezun oldu.

2004 yılında Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne araştırma görevlisi olarak atandı. 2005 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans eğitimini, 2010 yılında “Devlet-Vatandaş İlişkisinin Geliştirilmesinde Elektronik Devletin Rolü: Halkla İlişkiler Açısından Bir Değerlendirme” isimli teziyle doktorasını tamamladı.

Akademik kariyerine devam ederken 2011 yılında Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Yardımcı Doçent unvanını, 2014 yılında Halkla İlişkiler alanında Doçent unvanını aldı. 2021 yılında ise, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’ne Profesör olarak atandı.

Türkiye Yazarlar Birliği’ne de üye olan yazarın, çeşitli gazetelerde, gazetelerin kültür-sanat eklerinde, edebiyat ve sanat dergisi Eylül’de yer alan yazıları yanında 2021 yılında “Mavi Düşler Sokağı” isimli öykü-deneme türünde bir kitabı yayımlandı.

Halkla ilişkiler, tanıma, tanıtma, e-devlet, siyasal iletişim, sosyal medya alanlarındaki akademik makale, kitap bölümü, bildiri ve kitaplarına bu web sayfasından ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda en son yayımladığı “Mavi Düşler Sokağı” isimli kitaptan alıntılar ile yazarın yeni kaleme aldığı yazılar da burada yer almaktadır.

 

SÜ İletişim Fakültesi Dekan Yardımcılığı : 2014-2016

SÜ İletişim Fakültesi Fakülte Yön. Kurulu Üyeliği : 2017-2021

SÜ İletişim Fakültesi Fakülte Yön. Kurulu Üyeliği : 2022-2023

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

e-posta: ahmet_tarhan@yahoo.com

Akademik Sosyal Medya Hesabı (Academia): Ahmet TARHAN

Akademik Sosyal Medya Hesabı (ResearchGate): Ahmet TARHAN

 

tr_TRTurkish